top of page

YOSUN DUVARLARIN AVANTAJLARI

Güncelleme tarihi: 25 Eki 2022


Bulunduğunuz alanın her şeyden evvel sağlıklı koşullarda olması gerekir. Bu anlamda yosun duvarlar, ortamın havasını filtreleyerek ferah ve taze havayı toksik maddelerden absorbe ederek emer. Düzenli olarak bakıma ihtiyaç duymazlar. Bu özellikler tercih edilebilirliğini arttırmaktadır. Keza uzun yıllar boyunca görüntüsü ve işlevselliğini korur.


Yeşilliğin ve doğanın üzerimizdeki olumlu etkisi tartışılamaz. Bununla birlikte dünya çapında yapılan bir araştırmanın analiz sonuçları göstermiştir ki, yosun duvarların ruhu dinlendiren ve kreatifliği arttıran bir yapısı vardır. Gerek sunduğu görsel estetik bakımından gerekse de hayatımıza kattığı olumlu etkileri açısından uygulamasının yapılmasını öneriyoruz. Ortamın ses yalıtımında da büyük bir rolü vardır. Hatta bulunduğu yerin akustiğini düzenleyerek daha sağlıklı bir koşul oluşturmaktadır.


Suya, güneşe ve toprağa ihtiyaç duymayan, ilk günkü doku, renk, formlarını ve canlılıklarını uzun yıllar muhafaza eder. %100 doğal ve ekolojiktir.


Birçok avantajlı özellik barındırması sayesinde yosun duvarlar, mekanların dekorasyonunda vazgeçilmez bir uygulama olmaktadır. Ball Moss, Ren Geyiği Yosunu, Long Moss, Bunny Moss, Curly Moss türlerimiz ile yeşilin en güzel tonlarını siz de mekânlarınıza taşıyabilirsiniz. Bu stabilize yosun türlerimizi kullandığımız tasarımlarla mekanlarınızın kişiliğini harmanlayarak doğayla daha uyumlu daha yeşil iç mekan tasarımları oluşturmak günümüzün en güzel dekorasyon fikirlerinden olmaktadır. Renklerin çeşitliliği ile üretilen farklı stilleri ve ortamları siz de mekânlarınızda deneyimleyin. Mekânlarınıza bizden kalıcı bir yeşil iz bırakın.
AVANTAJLARI


  • Güneş ve su istemeyen, toprağa ihtiyacı olmayan, bakım gerektirmeyen, çevre dostu bitkilerdir.

  • İlk günkü doku, renk, koku formlarını ve canlılıklarını muhafaza ederek, mekânların havasına doğallık katar.

  • Gerekli koşullar sağlandığında 7 yıla kadar yaşamaktadır.

  • Karbondioksit salımı olmadığı için kapalı tüm alanlarda güvenle kullanılabilir.

  • %100 doğal ve ekolojiktir.

  • Fotosentez yapmazlar; hacmi sabit ve kontrol altında kalır.

  • Stabilize bitkiler mükemmel bir çözümdür. Göz alıcıdır ve egzotik bir havası vardır.

  • Yüksek kalitede doğal bir bitkilendirme çalışması yapılan alan, özellikleri sebebiyle uzun süre kalıcılık sağlar.41 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page